Ανακοινώθηκαν τα πρώτα ονόματα υποψηφίων δημάρχων από το ΠΑΣΟΚ

Posted: 3 Αυγούστου 2010 by admin in Εκλογές Τ.Α. 2010, Πασοκ, Πολιτική, Τοπική αυτοδιοίκηση

Τα πρώτα ονόματα των υποψηφίων δημάρχων τα οποία θα στηρίξει το ΠΑΣΟΚ στις αυτοδιοικητικές εκλογές του Νοεμβρίου ανακοινώθηκαν σήμερα. Όπως τονίζεται στη σχετική ανακοίνωση, το ΠΑΣΟΚ δεν δίνει χρίσματα, αλλά μόνο τη στήριξη του σε πρόσωπα, αναδεικνύοντας ταυτόχρονα την αντίληψή του για την αυτοδιοίκηση.

Ο κόσμος του ΠΑΣΟΚ, όπως τονίζεται στην ανακοίνωση, γνωρίζει ποιες είναι οι «κινήσεις» και τα πρόσωπα που εκφράζουν την αντίληψη του ΠΑΣΟΚ για την αυτοδιοίκηση και κυρίως για τη μεγάλη αλλαγή που φέρνει στο σχέδιο ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗΣ.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, όπως αναφέρεται στην ίδια ανακοίνωση, οι αξιολογήσεις της επιτροπής ανάδειξης υποψηφίων εξετάζονται από το Συνήγορο του Μέλους και του Φύλλου και από την επιτροπή καταστατικού και πιστοποίησης.

Όλες οι υποψηφιότητες τις οποίες θα στηρίξει, χωρίς να δώσει χρίσματα το ΠΑΣΟΚ, θα επικυρωθούν με την ανακοίνωσή τους στο Εθνικό Συμβούλιο το οποίο θα συνεδριάσει κατά πάσα πιθανότητα στις 3 Σεπτεμβρίου. Τα ονόματα των υποψηφίων τα οποία θα στηρίξει το ΠΑΣΟΚ όπως ανακοινώθηκε σήμερα είναι τα εξής: Ακολουθεί συνημμένο κείμενο

ΔΗΜΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ
ΑΒΔΗΡΩΝ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ Βασίλης Τσολακίδης
ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Γιώργος Καπλάνης
ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Βασίλης Γιαννακόπουλος
ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – ΑΤΤΙΚΗΣ Νίκος Σαράντης
ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Παύλος Μοσχολιός
ΑΙΓΙΝΑΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Σάκης Σακιώτης
ΑΚΤΙΟΥ- ΒΟΝΙΤΣΑΣ – ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Γιώργος Αποστολάκης
ΑΛΙΑΡΤΟΥ – ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Αλέξανδρος Βίτσης
ΑΛΙΜΟΥ – ΑΤΤΙΚΗΣ Θάνος Ορφανός
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ – ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Κυριακή Τεκτονίδου
ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ – ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Κωνσταντίνος Θεοδωρίδης
ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ – ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Απόστολος Κοιμήσης
ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΣ – ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Πανορμίτης Κονταράτος
ΒΕΡΟΙΑΣ – ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Χαρούλα Ουσουτζόγλου
ΔΕΣΚΑΤΗΣ – ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Κώστας Μυλωνάς
ΕΔΕΣΣΑΣ – ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Γιάννης Σόντρας
ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Ιωάννης Κωνσταντάτος
ΖΗΡΟΥ – ΗΠΕΙΡΟΥ Κώστας Βογιατζής
ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΤΤΙΚΗΣ Κώστας Καλλίρης
ΗΛΙΟΥΠΟΛΕΩΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Βασίλης Βαλασόπουλος
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΚΡΗΤΗΣ Γιάννης Κουράκης
ΘΑΣΟΥ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ Σταύρος Αραπάκης
ΙΛΙΟΥ (Ν. ΛΙΟΣΙΩΝ) – ΑΤΤΙΚΗΣ Νίκος Ζενέτος
ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ Κωνσταντίνος Σιμιτσής
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Κώστας Ασκούνης
ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ Δομήνικος Βερίλλης
ΚΑΣΟΥ – ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Δημήτρης Ερωτόκριτος
ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ Γιώργος Πετρίδης
ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ- ΕΥΟΣΜΟΥ– ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Απόστολος Καφαρίδης
ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ – ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ Αλέξανδρος Πνευματικός
ΛΑΓΚΑΔΑ – ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Δημήτρης Ράβναλης
ΛΕΥΚΑΔΟΣ – ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ Κώστας Αραβανής
ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ- ΠΕΥΚΗΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Γιάννης Θεοδωρακόπουλος
ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Νίκος Ιωνάς
ΜΕΓΑΡΕΩΝ – ΑΤΤΙΚΗΣ Δημήτρης Στρατιώτης
ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ – ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ Αλέξανδρος Βασιλείου
ΜΩΛΟΥ-ΑΓ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ – ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ευάγγελος Τετριμίδας
ΝΑΞΟΥ & ΜΙΚΡΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ – ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Νίκος Μαράκης
ΝΑΟΥΣΑΣ – ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Αναστάσιος Καραμπάτζος
ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Γιάννης Χαραλάμπους
ΝΕΣΤΟΥ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ Ευάγγελος Τζοπανόπουλος
ΝΙΣΥΡΟΥ-ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ Νίκος Καρακωνσταντίνου
ΞΑΝΘΗΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ Χρήστος Πούλιος
ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ – ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Γιάννης Λύτρας
ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ – ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Κώστας Ξηρογιάννης
ΠΑΓΓΑΙΟΥ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ Βασίλειος Ξουλόγης
ΠΑΛΛΗΝΗΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Αθανάσιος Ζούτσος
ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Ιωάννης Γλύκας
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Στέφανος Βλάχος
ΠΗΝΕΙΟΥ – ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Γιώργος Παναγούλιας
ΠΥΛΗΣ – ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ Απόστολος Παντέρας
ΡΕΘΥΜΝΗΣ – ΚΡΗΤΗΣ Γιώργος Μαρινάκης
ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Σπύρος Σοφράς
ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ Γιώργος Χανός
ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ-ΑΤΤΙΚΗΣ Χριστίνα Χριστοφάκη
ΣΑΜΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Στέλιος Θάνος
ΣΙΘΩΝΙΑΣ – ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Άγγελος Πράτσας
ΣΚΥΡΟΥ – ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Μιλτιάδης Χατζηγιαννάκης
ΣΥΡΟΥ-ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Ιωάννης Δεκαβάλλας
ΤΑΝΑΓΡΑΣ – ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ευάγγελος Γεωργίου
ΤΗΛΟΥ – ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Αναστάσιος Αλιφέρης
ΤΟΠΕΙΡΟΥ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ Στυλιανός Χατζηευαγγέλου
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ Σταύρος Κοντός
ΦΙΛΙΑΤΩΝ – ΗΠΕΙΡΟΥ Μηνάς Παππάς
ΦΟΥΡΝΩΝ ΚΟΡΣΕΩΝ – ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Ιωάννης Μαρούσης
ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΤΤΙΚΗΣ Δημήτρης Τσατσαμπάς
ΧΑΛΚΗΣ – ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Κιτράκης Χρυσοβέργης
ΧΑΝΙΩΝ – ΚΡΗΤΗΣ Μανώλης Σκουλάκης
ΧΙΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Πολύδωρος Λαμπρινούδης
ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Χριστίνα Αλίρη
ΔΗΜΟΙ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ
ΖΑΚΥΝΘΟΥ – ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ x
ΛΟΚΡΩΝ – ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ x
ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ- ΘΡΑΚΗΣ x
ΣΟΥΛΙΟΥ – ΗΠΕΙΡΟΥ x
ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ – ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ x

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s